איך מתבצע ציפוי על אמבטיית פח?

מרגע שמגיע השלב שבו עולה השיקול לגבי שיפוץ בבית עולה גם עניין שיפוץ חדר האמבטיה וכאן נשאלת השאלה, האם יש לכם או אין לכם את התקציב המתאים לכך? אם אין לכם את התקציב הזה ויש לכם אמבטיה שאתם רוצים לשדרג את המראה שלה במינימום מאמץ ומינימום כסף פתרון של ציפוי אמבטיה בהחלט יכול לענות לכם על הדרישה אלא אם מדובר באמבטיית פח.

אז אפשר או אי אפשר לצפות אמבטיה מפח?

אם האמבטיה במצב החלדה מתקדם, היא ישנה ויש בה חורים, ייתכן שהתהליך הזה לא יועיל לה ואת זה אומרים לכם מקצוענים. עדיף בשלב שכזה להשקיע מראש בהלבשה וליהנות ממוצר שישדרג לכם בצורה משמעותית את חדר האמבטיה הפעם בלי לשבור שום דבר.

לעומת זאת, אם שכבת האמייל נפגעה קלות והפח עדיין לא החליד בצורה משמעותית, ישנה בהחלט אופציה לבדוק את האמבטיה ולפצוח בציפוי איכותי ממיטב החומרים.

מהם השלבים לציפוי הזה?

ראשית תתחיל העבודה בליטוש ראשוני, הליטוש חשוב היות שהוא סוג של הכנה לדבר האמיתי. בדומה להכנת הבית לצביעה וניקיון הקירות, כך גם הליטוש הראשוני על גבי האמבטיה.

התפקיד של הליטוש הוא להסיר את כל הלכלוך שהצטבר, למגר שומן ומיד לאחר מכן להדביק פס תיחום שיפריד בין האמבטיה לחרסינה עצמה. זה חשוב כי רק זה מה שיגן על סביבת חדר הרחצה שלכם וימנע נזקים בזמן פעולת הציפוי עצמה.

בשלב הבא, בעלי המקצוע שכבר סיימו חלק מההכנה יתיזו לפחות ארבע שכבות של אקריל, אפוקסי ופוליאסטר, חומרים שהם למעשה חומרי הייסוד של כל הדבר הזה ומהווים תשתית וגיבוי מלא לשלב האמיתי – שכבות נוספות לחומר התלת קומפוננטי.

בסיכומו של דבר, חשוב לדעת זאת מראש ולקחת את זה בחשבון, יש אמבטיות מפח שיהיה נכון לצפות אותן ויש אמבטיות פח שיידרשו הלבשה מחודשת. איך יודעים? בשיחת טלפון אחת או ייעוץ מקדים נוכל לסייע לכם ולהחליט יחד מה נכון לחדר האמבטיה שלכם.