באיזה חומר משתמשים לציפוי אמבטיה

כמעט בכל בית בישראל יש אמבטיה שזקוקה למיגור הכתמים, סילוק העובש, החלודה וכל שאר פגעי הלחות והזמן וכאן גם נשאלת השאלה, איך מחזירים את החשק להיכנס לחדר האמבטיה ולהתפנק ממה שיש לו להציע ברמה הגבוהה ביותר?

אם כל זה מוכר לכם והגעתם למסקנה שאתם צריכים אמבטיה מפנקת או אחת כזאת שצריך להשיב לה את תחושת הנעימות בציפוי או שיפוץ, הנה כמה דברים אודות חומרי הגלם של הציפוי ואיך כדאי לגשת לדבר.

האם אפשר לצפות כל אמבטיה?

לא בהכרח, לצורך העניין, יש חומרי גלם שמהם עשויה האמבטיה שלא יאפשרו ציפוי בלבד אלא מעבר לכך. לצורך הדוגמה, אמבטיה מפח היא אמבטיה שעשויה מאמייל וכשהפח מחליד לעיתים נוצרים חורים ולכן שום חומר גלם לא יתאים לציפוי אמבטיה זו מלבד הלבשתה מחדש.

לעומת זאת, אמבטיה אקרילית כן יהיה אפשר לצפות ולעיתים אף לתקן שבר שבולט לעין באמצעות ציפוי זה.

כמו אמבטיה אקרילית כך גם אמבטיה מברזל יצוק, גם אותה יהיה אפשר לצפות כדי לחדש אותה ולשדרג את המראה שלה מחדש.

בהנחה שהשכבה הראשונה והישנה של הציפוי הוסרה באמצעות שיוף וליטוש מתאים ורק לאחר שמשטח האמבטיה יהפוך חלק, רק אז יהיה אפשר לעבור לשלב שטיפת הלכלוך והסרתו לרבות הייבוש שמטרתו לוודא ששום דבר לא יפגום במלאכת הציפוי עצמה.

בשלב הציפוי עצמו יתערבו חומרים כמו אקריל, אפוקסי ופוליאסטר שתפקידם לאפשר מניעת שחיקה, מיגור רטיבות, חלודה והכי חשוב נמצאים תחת תווי תקן מחמירים ביותר מטעם מכון התקנים הישראלי.

האמבטיה תעבור סבב של התזות חוזר ונשנה באמצעות החומרים הנ”ל ובסיומן יהיה אפשר להמתין כארבע עשרה שעות שבסיומן יוכלו כל דיירי הבית ליהנות מהתוצר המושלם של אמבטיה מפנקת, חדישה, נקייה הפעם ללא שבר, הרס ועליות יקרות.

בסיכום הדברים כאן אפשר לומר כי יש אמבטיות שיתאימו לציפוי ויש שפחות ולכן, לפני שאתם לוקחים את זה צעד אחד קדימה המלצתינו היא כי תתייעצו עם גורמי מקצוע שיכולים לסייע, למנוע תקלות בזמן אמת והכי חשוב לאפשר לכם חדר אמבטיה מפנק במינימום זמן ועלויות.