האם יש עבודות מקדימות לציפוי האמבטיה?

אף אחד לא באמת רוצה לשלם עלויות יקרות כאשר צריך לבצע שיפוץ בחדרי הבית או בחדר האמבטיה ומכאן עולה הצורך אחר פתרונות זולים יותר אבל בו זמנית כאלה שלא מבזבזים את הזמן ומספקים את אותה התוצאה ובתנאי שבוחרים בעל מקצוע שמבין את המשימה ויכול לתת את התשובה הטובה ביותר לשיפוץ האמבטיה שלכם.

בשלב הזה, ההמלצה הרווחת היא לבדוק את חדר האמבטיה, לבדוק את האמבטיה עצמה ואת התאמתה לציפוי ואם הכול עונה על הצורך, אפשר להתקדם לשלב העבודות המקדימות לציפוי עצמו.

איזה עבודות מקדימות צריך לבצע?

ההכנות הראשוניות הן עיקר הדברים ועיקרן בחיטוי האמבטיה, סילוק בקטריות וכן תיקון כל הסדקים והפגיעות בדומה לעבודות טיח וכך הכנה נקייה וחלקה לציפוי שבסופו של דבר יחדש את נראות האמבטיה בצורה הטובה ביותר.

עבודות נוספות מתייחסות לליטוש הראשוני וסילוק הצבע הקודם אם האמבטיה עברה צביעה בעבר. בגדול סילוק כל השאריות הקודמות, הסרת לכלוך, שומן לרבות הדבקה של המגן מסביב האמבטיה במטרה למנוע פגיעה בסביבת הרחצה בזמן הציפוי ואחריו.

עבודות המקדימות חשובות, אסור לפסוח עליהן והן קריטיות ביותר ומצריכות את מלוא ההתייחסות היות שהם אלו שישפיעו כך או כך על התוצאה הסופית.

כמו כן, יש להביא בחשבון את עניין בחירת החומרים המתאימים היות שהציפוי לא מתבצע בצבעים רגילים אלא צבעים ייעודיים לחדר רחצה וזאת במטרה שיעמדו בפני כל כמויות המים והלחות לאורך שנות השימוש.

רק לאחר עבודות אלו אפשר לעבור לשלב הציפוי והעברת כמה וכמה שכבות בצבע הייעודי ובכלים המתאימים שיביאו לתוצר הטוב ביותר, ציפוי חלק, ללא זכר למה שקרה או היה בעבר, הפעם אמבטיה עם נראות מושלמת, חלקה ומבריקה.

לצד העבודות המקדימות גם עניין חומרי העבודה מתקדמים ואיכותיים שאולי אינם זולים אך מאפשרים בהחלט תוצאה מדהימה ללא צורך בשיפוץ ולטווח הארוך ביותר.

בסיכומו של דבר כדי למנוע שבירה, הרס או הלבשה של אמבטיה ועלות יקרה יותר נדרש להבין את מהות העבודות המקדימות והכי חשוב לבחור באנשי מקצוע עם הבנה בתחום, בחומרי הגלם ובעשייה ברמה והאיכות המבוקשים.