הלבשת אמבטיה על אמבטיה ישנה או פגומה

“הלבשת אמבטיה” משמעותה הכנסת אמבטיה אקרילית לאמבטיות ישנות או פגומות. תהליך זה מאפשר חידוש של האמבטיה ללא צורך בשבירתה ובנייה מחדש, ועל כן מוזיל משמעותית את מחיר השיפוץ.

הלבשת אמבטיה מבוצעת לרוב באמבטיות עשויות פח, בשל פגיעותן הרבה לנזקי חלודה. חשוב לדעת כי העובי של ציפוי האמבטיות מפח הינו מילימטר אחד בלבד, ועל כן פגיעה קלה בציפוי האמייל גורמת לחלודה של הפח ובהמשך לסדיקתו באופן הגורם לנזילות.

במצב בו האמבטיה נרקבה כתוצאה מחלודה, תהליך של ציפוי אמבטיה אינו יעיל, שכן החלודה תשוב ותבצבץ במוקדם או במאוחר.

במקרה זה, הלבשת אמבטיה הינה הפתרון האפקטיבי ביותר.

בעת הלבשת אמבטיה

בעת הלבשת אמבטיה

לפני הלבשת אמבטיה

לפני הלבשה

אחרי הלבשת אמבטיה

אחרי הלבשה

עמידות גבוהה במיוחד

האמבטיות המולבשות עשויות מחומר אקרילי שאינו מחליד, ועל כן לאמבטיות אלו עמידות גבוהה במיוחד.

אמבטיות המיועדות להלבשה מיוצרות במפעלים שונים בארץ ובעולם. ההבדלים הם באיכות, בחומר ובמפעל המייצר אותן.

יש לציין שבישראל אין שום תקנה, לא ממכון התקנים ולא משום גורם מחייב אחר לגבי אמבטיות מכל סוג.

מי שמציין שבבעלותו אמבטיות בעלות תקן מטעה את הציבור.

כדי למקסם את ההנאה מהאמבטיה רצוי לרכוש אמבטיה איכותית.

תהליך הלבשת האמבטיה הינו פשוט למדי – אורכו כארבע שעות בלבד, ועלותו, כאמור, זולה משמעותית מהחלפת אמבטיה, הדורשת פעמים רבות שבירה של החרסינות ופעולות בנייה נוספות ויקרות.

לאחר הלבשת אמבטיה, תוצאה אמבטיה חדשה!

לאחר הלבשת אמבטיה, תוצאה אמבטיה חדשה!

הלבשת אמבטיה חדשה על אמבטיה קיימת

הלבשת אמבטיה על אמבטיה ישנה או פגומה

“הלבשת אמבטיה” משמעותה הלבשת אמבטיה אקרילית לתוך אמבטיה ישנה או פגומה.

תהליך זה מאפשר את חידוש האמבטיה הישנה ללא צורך בעקירה של האמבטיה הישנה או בשבירתה ופירוק האריחים הישנים וכמובן בנייה וריצוף מחדש,של חדר האמבטיה הישן .

ועל כן תהליך ההלבשה של אמבטיה אקרילית חדשה מאפשר הוזלה משמעותית והמנעות משיפוץ אמבטיה כללי ,פעולה שמחייבת לפחות שבוע רצוף של עבודה.

לאחר הלבשת אמבטיה, תוצאה אמבטיה חדשה!

זו פעולה שגם מערבת בתוכה אנשי מקצוע רבים, שרברב , בנאי, רצף ,שכן יש צורך בזמן החלפת אמבטיה ישנה לשבור את האריחים הישנים, לפרק את האמבטיה הישנה,להרכיב מחדש את מערכת האינסטלציה החדשה ,להרכיב את האמבטיה החדשה ואז לרצף מחדש באריחים חדשים את האמבטיה החדשה . בנוסף צריך להזמין מכולה לפינוי פסולת הביניין,. כל השיפוץ הזה מסתכם בעלות מאד מאד גבוהה.

מה היתרון בהלבשת אמבטיה אקרילית

היתרון הגדול נובע מהעלות הזולה של ההלבשה, אין צורך בפירוק האמבטיה הישנה , זמן העבודה כולו אינו עולה על שלוש שעות ,אין ליכלוך ,אין פסולת ביניין ותוך מספר שעות האמבטיה החדשה מוכנה לשימוש . למי שמעוניין בהרכבת מקלחון על האמבטיה ,ניתן להרכיב מקלחון זכוכית או פלסטיק על כל אמבטיה שהולבשה , בכל צורה ובכל גודל.

לאיזה אמבטיות הלבשת אמבטיה אקרילית מתאימה

ההלבשה מתאימה לכל סוגי האמבטיות הקיימות ,אמבטיות יציקה ישנות,אמבטיות פח ואמבטיות אקריליות חדשות .ולמרות זאת ,הלבשת אמבטיה אקרילית מבוצעת לרוב באמבטיות עשויות פח, וזאת בשל פגיעותן הרבה לנזקי חלודה. חשוב לדעת כי העובי של ציפוי האמבטיות מפח הינו מילימטר אחד בלבד, ועל כן כל פגיעה קלה בציפוי האמייל גורמת לחלודה של הפח ובהמשך לסדיקתו ולחורים ורקבונות שגורמים לנזילות ודליפות באמבטיה , מה שמחייב או החלפת האמבטיה או הלבשת אמבטיה אקרילית חדשה.

במצב בו האמבטיה נרקבה כתוצאה מחלודה, תהליך של ציפוי אמבטיה אינו יעיל, שכן החלודה תשוב ותבצבץ במוקדם או במאוחר, והמצב רק ילך ויחמיר.

במקרה כזה, הלבשת האמבטיה החדשה הוא הפתרון האפקטיבי ביותר ,המהיר ביותר , הזול ביותר ,הנוח ביותר והנכון ביותר.

למה אמבטיה אקרילית עדיפה על אמבטיה מפח

העמידות של האמבטיה האקרילית גבוהה במיוחד ,הן חזקות מאד , אינן נפגעות מחומרי ניקיון חזקים ,ואפילו עמידות כנגד חומצות שונות . קלות מאד לתחזוקה וניקוי וכמובן אינן מחלידות לעולם. אקריל הוא סוג של פולימר (ממשפחת החומרים הפלסטיים)

האמבטיות המולבשות עשויות מחומר אקרילי שאינו מחליד, ועל כן לאמבטיות אלו עמידות גבוהה במיוחד.

בעת הלבשת אמבטיה

סוגי אמבטיות אקריליות

אמבטיות המיועדות להלבשה מיוצרות במפעלים שונים בארץ ובעולם. ההבדלים הם בעיקר באיכות, הנובעת מאיכות האקריל עצמו ( יש מספר סוגי אקריל בצפיפות שונה ,ובחוזק שונה ,יש הבדלים בחומר ובמפעל המייצר אותן. על כל אמבטיה אמור להיות רשום ,שם היצרן , כתובתו וסוג החומר שממנו האמבטיה עשוייה .

יש לציין שבישראל אין שום תקנה, לא ממכון התקנים ולא משום גורם מחייב אחר לגבי אמבטיות מכל סוג.

מי שמציין שבבעלותו אמבטיות בעלות תקן ,או תו תקן של מכון התקנים מטעה את הציבור.

כדי למקסם את ההנאה מהאמבטיה רצוי תמיד לרכוש אמבטיה איכותית , ולברר מה סוג האמבטיה ומי היצרן שלה ,כדי לא להתקל בהפתעות לא נעימות בעתיד.

תהליך הלבשת האמבטיה הינו פשוט למדי – אורכו בין שלוש לארבע שעות בלבד, ועלותו, כאמור, זולה משמעותית מהחלפת האמבטיה הישנה, הדורשת פעמים רבות שבירה של החרסינות ופעולות בנייה נוספות ויקרות , כפי שכבר ציינתי בתחילת המאמר.

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    גולשים נוספים חיפשו גם…