חידוש אמבטיה

בית/שירותים/חידוש אמבטיה
חידוש אמבטיה2024-03-13T20:52:03+02:00

חידוש אמבטיה כולל בתוכו אפשריות שונות

חידוש אמבטיה הוא שם כללי לכל הפעולות שמטרתן לשדרג את האמבטיה הישנה.

חידוש אמבטיה כולל בתוכו את האפשרויות של ציפוי אמבטיה שבמהלכה מתבצעת עבודת הכנה של ליטוש האמבטיה ולאחר מכן התזת חומרי יסוד ואז התזה נוספת של חומרי ציפוי אמבטיות מתקדמים שמאפשרים לנקות את האמבטיה מכל חומרי הניקוי ואפילו מחומצות חזקות.

לפני חידוש אמבטיה

לפני חידוש אמבטיה

אחרי חידוש אמבטיה

אחרי חידוש אמבטיה

גם תיקון נקודתי שבמהלכו מתוקנת פגיעה קטנה נקודתית באמבטיה הוא חלק ממערך חידוש אמבטיות.

לא פעם אמבטיה אקרילית שהורכבה בצורה חובבנית ולא חוזקה בתחתית נשברת או נסדקת ואז צריך לבצע תיקון פיברגלאס בעזרת סיבי זכוכית ופוליאסטר מה שגורם גם לאמבטיה אקרילית שבורה לחזור והפוך לאמבטיה נאה מבחינה אסטטית וכמובן ברת שימוש.

תיקונים בחומרים מרוכבים

גם תיקוני פיברגלאס מורכבים כאלו באמבטיה אקרילית נחשבים לפעולה של חידוש אמבטיה.

בחלק מאמבטיות הפח נוצרת לא פעם חלודה בדופן האמבטיה (בקנט החיצוני) במקרה של חלודה כזו חותכים את החלק החיצוני של הקנט הפגום ומחברים קנט חדש מאלומיניום שאינו מחליד לעולם.

תיקון אמבטיה כזה בדופן האמבטיה נקרא תיקון דופן חלוד וגם תיקון זה מתבצע במסגרת של חידוש זה.

שיפוץ אמבטיה

המילה חידוש אמבטיה כוללת בתוכה מינוחים שונים ואפשריות שונות וכולן מיועדות לחדש אמבטיה.

חידוש אמבטיה הוא שם כללי לכל הפעולות שמטרתן לשדרג את האמבטיה הישנה והזקנה ולהפוך אותה לאמבטיה חדשה.

המילה חידוש אמבטיה כוללת בתוכה את האפשרויות של ציפוי אמבטיה ,תיקון אמבטיה, הלבשת אמבטיה ,שיפוץ אמבטיה  , או אפילו חידוש חדר האמבטיה . כלומר הרבה אפשרויות במילה אחת.

בסיום הלבשת האמבטיה

חידוש אמבטיה במובן של ציפוי אמבטיה היא  האפשרויות של ציפוי אמבטיה על ידי פעולה של ציפוי  בדומה לצביעת אמבטיה .במהלך הציפוי  מתבצעת עבודת הכנה ארוכה של האמבטיה הכוללת את ליטוש האמבטיה בליטוש מכני וכימי ולאחר מכן התזת מספר שכבות של חומרי יסוד ואז התזה נוספת של בין עשרים לעשרים וחמש שכבות של חומרי ציפוי אמבטיות מתקדמים ומשולבים זה בזה שמאפשרים קבלת אמבטיה מחודשת הנראית כחדשה ובנוסף אפשר לנקות את האמבטיה שעברה ציפוי בכל חומרי הניקוי הסטנדרטיים ואפילו סוגים מסויימים של חומצות חזקות אינן יכולות לפגוע בציפוי.

צביעת אמבטיה

צביעת אמבטיה , דומה לציפוי אמבטיה וההבדל הוא שמשתמשים בצבע ולא בחומרי ציפוי מרוכבים. הצביעה בדרך כלל מחזיקה לתקופות קצרות מאד והיא איננה איכותית. ישנם כאלה שצובעים את האמבטיה עם מברשת , או רולר , ואז התוצאה בדרך כלל די עלובה. בציפוי אמבטיה אמיתי מחוץ לחומרים הנכונים , מתיזים את חומרי הציפוי דרך אקדח התזה שמחובר לקומפרסור המייצר זרם אוויר חזק וחם , המאפשר יישום חלק ועדין של חומרי הציפוי וייבוש מהיר עקב החום שהקומפרסור מייצר.

תיקון נקודתי

גם תיקון נקודתי באמבטיה פגועה כתוצאה ממכה, נפילת חפץ קשיח שפגע באמאייל ושבר אותו ,או חלודות שטחיות שטרם חדרו לעומק ,חלודה או ריקבון בדופן החיצונית של האמבטיה (בעיקר באמבטיות פח) או כל פגיעה קטנה נקודתית אחרת באמבטיה היא חלק ממערך המילה חידוש אמבטיות.

אמבטיה אקרילית

לא פעם אמבטיה אקרילית שהורכבה בצורה חובבנית ולא חוזקה בתחתית או אמבטיה אקרילית באיכות נמוכה , נשברת או נסדקת ואז צריך לבצע תיקון פיברגלאס בעזרת סיבי זכוכית ופוליאסטר מה שגורם גם לאמבטיה אקרילית שבורה לחזור ולהפוך לאמבטיה נאה מבחינה אסטטית וכמובן ברת שימוש. בחלק מהאמבטיות האקריליות שנשברות אין את האפשרות לבצע תיקון , בעקר בגלל סדק או שבר גדול ואז נאלצים לבצע הלבשת אמבטיה אקרילית חדשה על הישנה.

אחרי הלבשה של כיור הנירוסטה

תיקוני אמבטיה בחומרים מרוכבים

גם תיקוני פיברגלאס מורכבים באמבטיה אקרילית נחשבים לפעולה של חידוש אמבטיה. ציפוי אמבטיה אקרילית , גם היא אפשרות לחידוש אמבטיה (אם האמבטיה האקרילית הישנה ,אינה שבורה ,אם היא שבורה צריך לבצע הלבשת אמבטיה)

תיקון דופן חלודה

בחלק מאמבטיות הפח נוצרת לא פעם חלודה בדופן האמבטיה (בקנט החיצוני) במקרה של חלודה כזו אין אפשרות של ציפוי אמבטיה ( אי אפשר לבצע ציפוי אמבטיה על חלודה ) ולכן חותכים את החלק החיצוני של הקנט הפגום מלטשים את השוליים החלודים , ממלאים מחדש את האזורים החלודים שנוקו בפוליאסטר ופייברגלאס ועל הדופן המתוקנת מלבישים קנט חדש מאלומיניום שאינו מחליד לעולם .את הקנט החדש מצפים מחדש בהתאם לגוון המקורי של האמבטיה המתוקנת .

תיקון אמבטיה כזה בדופן האמבטיה נקרא תיקון דופן חלוד וגם תיקון זה מתבצע במסגרת של חידוש זה.

הלבשת אמבטיה

גם הלבשת אמבטיה נחשבת לסוג של חידוש אמבטיה . שיפוץ מלא של חדר אמבטיה עלול להגיע לסכומים מאד גבוהים , ולכן האפשרות של הלבשת אמבטיה חדשה על האמבטיה הישנה , מאפשרת במחירים יחסית מאד נמוכים ,לקבל ממש אמבטיה חדשה . ההלבשה היא אמבטיה חדשה לכל דבר, ומכוון שהחומר השולט בהלבשות הוא אקריל , הרי שמקבלים אמבטיה חדשה שאינה מחלידה לעולם, ובשימוש נכון יכולה להחזיק שנים רבות במצב מעולה. כדאי לציין שיש מספר סוגים של אמבטיות אקריליות שנבדלות זו מזו בעקר באיכות האקריל ובסוג האקריל. יש אמבטיות מתוצרת הארץ , יש אמבטיות מתוצרת חוץ,,מאקריל פשוט (רך ועדין יותר ולכן נוטה להישרט יותר ) ויש אמבטיות מחומרים יותר קשיחים כמו פלקסיגלאס או אפילו פוליקרבונאט , שהן קשיחות יותר, פחות שריטות ומחזיקות מעמד לשנים ארוכות יותר. בכל מקרה , כפי שהסברתי יש אפשרויות רבות לחידוש אמבטיות ישנות ופגועות , במחירים שונים ובאיכויות שונות , וכל אחד בוחר לו את הפעולה הרצויה לו בחידוש האמבטיה ,בהתאם לזמן שהוא מצפה שהחידוש יחזיק ובהתאם ליכולת ההוצאה הכספית המתאפשרת לו.

מאמרים בנושא חידוש אמבטיה

האם אפשר לעשות ציפוי אמבטיה לבד?

האם אפשר לעשות ציפוי אמבטיה לבד? כאשר עולה הדרישה לשפץ את חדר האמבטיה לרבות האמבטיה עצמה לעיתים נדמה כי עומדת בפנינו עבודה מורכבת ביותר הכרוכה בתשלום לא קטן. האם בכל מקרה [...]

באיזה חומר משתמשים לציפוי אמבטיה

באיזה חומר משתמשים לציפוי אמבטיה כמעט בכל בית בישראל יש אמבטיה שזקוקה למיגור הכתמים, סילוק העובש, החלודה וכל שאר פגעי הלחות והזמן וכאן גם נשאלת השאלה, איך מחזירים את החשק להיכנס [...]

סביב איזה מחיר נע ציפוי אמבטיה ובמה זה תלוי

סביב איזה מחיר נע ציפוי אמבטיה ובמה זה תלוי כאשר האמבטיה בחדר הרחצה לא נראית טוב זה משרה על כל חדר הרחצה ופתאום מחדר מפנק נראית האמבטיה קודרת, מוזנחת ומזמינה פחות [...]

כמה זמן בממוצע לוקח לבצע ציפוי אמבטיה

כמה זמן בממוצע לוקח לבצע ציפוי אמבטיה אם הכתמים והסימנים של התיישנות האמבטיה שלכם נראים יותר מתמיד, נראה שהגיע הזמן לשקול בכובד ראש איך אתם מחזירים את הנראות שלה לקדמותה - [...]

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    גולשים נוספים חיפשו גם…

    עבור למעלה