תהליך ציפוי אמבטיה

/תהליך ציפוי אמבטיה
תהליך ציפוי אמבטיה2017-06-08T08:54:07+03:00

בשנים האחרונות עם הופעת החומרים המודרניים על בסיס פולימרים (פלסטיקה) יוצרו חומרים חדשים שמאפשרים ציפוי אמבטיה שיחזיק לאורך זמן וגם יהיה עמיד לשריטות וחבלות שונות וכמובן עמיד לחומרי הניקוי המודרניים.

פירוט השלבים בהרחבה

שלב 1 – זיהוי אמבטיה לפני ציפוי שלב ראשון בציפוי אמבטיה הוא בדיקה ראשונית של האמבטיה.

במהלך הבדיקה אני בוחן את סוג האמבטיה (אמבטיה מפח ,אמבטיה מיציקה או אמבטיה אקרילית ), לפי סוג האמבטיה יש להתאים את סוג וחומרי הציפוי. אני בודק מה הפגמים באמבטיה ואם הציפוי הוא הפתרון הנכון, כאשר לא פעם אני מגלה בעיקר באמבטיה עשויה פח ריקבון וחורים ששום ציפוי אינו יכול לפתור. אין טעם לבצע ציפוי אמבטיה באמבטיה עשויה פח ורקובה והפתרון המתאים במקרה כזה הוא הלבשת אמבטיה חדשה על האמבטיה הרקובה.

שלב 2 – לאחר הבדיקה ,אם אכן רצוי לבצע ציפוי אמבטיה אני מתחיל בעבודות ההכנה.

אם האמבטיה עברה קודם לכן פעלה של ציפוי או צביעה פשוטה אני מסיר את כל הצבע הישן עד שאני מגיע לשכבת האמייל המקורית. לכשהגעתי לשכבת האמייל המקורית אני מלטש את השכבה בעזרת מלטשת חשמלית מסתובבת עד לחספוס והחלקה של משטח האמבטיה כולו. בהמשך אני עובר על האמבטיה המלוטשת עם חומרים מסירי שומנים וחומציים (דטרגנטים)ולאחר מכן שוטף את שאריות החומרים עד לניקיון מלא של האמבטיה. לאחר השטיפה אני מייבש את האמבטיה בעזרת זרמי אוויר חזקים ממפוח חשמלי עד לייבוש מלא של כל משטח האמבטיה. במהלך הייבוש שואבים את כל האבק והלכלוך שהצטבר בחדר האמבטיה במהלך הליטושים.

שלב 3 – האמבטיה מוכנה לציפוי וחדר האמבטיה נקי מאבק ולכלוך.

בשלב הזה אני עוטף את כל חדר האמבטיה כולל הרצפה בניילון ובשכבת נייר כדי שבמהלך ההתזה שום נתז מחומרי הציפוי לא יגיע לארונות או לאריחי החרסינה. בגמר בעולת הכיסוי אפשר להתחיל בפעולת הציפוי עצמה.

שלב 4 – בשלב זה של העבודה אני מתיז על משטח האמבטיה כחמש שכבות של חומר בסיס שמהווה תשתית לעשרים עד עשרים וחמש שכבות נוספות של חומר הציפוי עצמו.

ההתזה נעשית על ידי מפוח (קומפרסור ) ואקדח התזה.
בגמר ההתזה שנעשית בשיטת Hvlp (שפרושה נפח גבוה בלחץ נמוך), אני ממתין עד ליבוש ראשוני של חומר הבסיס.

שלב 5 – בשלב זה אני מתחיל בהתזה של עשרים עד עשרים וחמש שכבות של חומר ציפוי אמיתי.

מדובר בהתזה חוזרת של שכבות רבות תוך שמירה מהתזת עודפי חומר שעלולים לגרום לגלישת חומר ולנזילות.
יש להתיז שכבה או שתים ולהמתין ואז לחזור על התהליך שוב ושוב עד לקבלת משטח אחיד וחלק.
בסיום פעולת הציפוי וההתזה מתקבלת אמבטיה מבריקה כחדשה.

שלב 6 – בשלב זה שהוא השלב האחרון בפעולת הציפוי, אני מסיר את כל כיסוי הנייר והניילון בזהירות רבה שלא לפגום בנקודות המגע של הנייר עם האמבטיה.

בהמשך אוספים את כל ההגנות מהרצפה והאריחים ,מנקים שאריות חומר ציפוי ומוסרים ללקוח אמבטיה מחודשת וחדר אמבטיה נקי ומוכן לשימוש.
כל הפעולה אורכת כשלוש שעות עבודה עד לסיום.

גולשים נוספים חיפשו גם…

שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח הודעה